Člověk v tísni představil nový web

Jedna z největších nevládních organizací v Česku – Člověk v tísni – spustila po sedmi letech nový web. Je to trochu škoda, protože hláškou „příští týden spouštíme nový web“ v posledních pár měsících začínali lidé z ČvT hovory a teď si budou muset najít něco nového. Ale web je pěkný.

Pokud se chcete podívat, jak velkou změnu prodělaly centrální stránky Člověka v tísni, podívejte se na anglickou verzi webu. Ta běží ještě postaru. Realita neziskových projektů, jejichž realizace přetahuje původní plán, se v tomto případě nevyhnula ani neziskovému gigantu, příprava nového webu se protáhla, ale výsledek stojí za to.

Za architekturou webu stojí firma Dobryweb.cz, grafiku navrhl Michal Kružka (Disgrafik.eu), programování se ujal Petr Sýkora (Motion Media). Při obrovském záběru Člověka v tísni jsou na hlavní stránku organizace kladené poměrně vysoké nároky. Na web přichází mnoho návštěvníků, kteří mají rozdílná očekávání a hledají různé informace. Jak o všem informovat odpovídajícím způsobem a nic neodsunout do pozadí? Domnívám se, že s tímto úkolem se tvůrci stránek popasovali velmi dobře.

Vytknout stránkám by se dala absence mobilní verze. V době, kdy se mluví o soumraku stolních počítačů, je nutné vycházet vstříc těm, kdo stránky prohlíží na telefonech a tabletech. Řešením nemusí být přímo mobilní verze stránek, ale třeba „jen“ responsivní web. Tak jako tak bude pravděpodobně muset Člověk v tísni mobilní verzi v nadcházejících letech řešit, nechce-li si nechat ujet vlak.

Takhle vypadá web dnes:

Nový web Člověka v tísni

 

 Takhle vypadal web od roku 2006:

Starší verze stránek Člověka v tísni

Autor Jan Böhm

Moje vášeň je individuální fundraising a online nástroje pro neziskovky. Tři roky jsem pracoval jako ředitel SIRIRI. Tam jsem si při práci s individuálními dárci uvědomil, jak užitečná mohou být pro neziskovky nová média. Po roce na volné noze a spolupráci na online komunikaci s organizacemi Adra, Jeden svět, FoRS, Business Leaders Forum a dalšími pracuji naplno pro SKV Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.